Zima 4DogS

/uploads/3f/df/3fdfd634a15289bbe367068614b151f7/thumb-1-ulotka-liski-4dogs.jpg

Zima jest zawsze bardzo trudnym okresem dla zwierząt – zarówno wolno żyjących jak i tych, które zostały pozbawione domu przez umyślne działanie człowieka. Grupa 4DogS działająca w ramach Fundacji Viva!, niesie pomoc bezdomnym psom, a w szczególności tym, które znajdują się w najcięższej sytuacji.

Zakres i możliwości działań 4DogS są całkowicie uzależnione od datków darczyńców, aktywności wolontariuszy oraz wpływów uzyskanych z przekazania podatku 1%.

Zimowa aura i padający za oknem śnieg wspaniale uzupełnia świąteczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Magiczny czas zbliża ludzi i otwiera ich serca. Nawet osoby konsekwentnie deklarujące swój ateizm, z trudem opierają się otaczającej atmosferze. Kiedy ludzie chcą być po prostu dla siebie dobrzy, nie liczy się wyznanie, poglądy i osobista wizja świata.

Pozostając w szacunku dla inności oraz doceniając walory różnic, warto ten szczególny świąteczny czas wykorzystać do refleksji nad ludźmi i ich działaniami, ale w ujęciu pozytywnym. Tak wiele na co dzień jest krytyki, narzekania, złorzeczeń i dramatów.

Warto co jakiś czas dokonywać bilansu. Dzięki niemu nawet największy malkontent i pesymista może dostrzec, że świat nie tylko nie jest zły, a może nawet częściej raczej dobry. Wydaje się to być oczywiste, a jednak wcale niejednoznacznie, biorąc za przykład obraz formowany na podstawie dopływających codziennie informacji z mediów, wiadomości o pożarach, protestach, wojnach, wypadkach, podwyżkach i wielu innych zdarzeniach budzących lęk.

Grupa 4DogS, pragnie podziękować wszystkim osobom o szczerych, wrażliwych i wspaniałych sercach za udział w prowadzonych przez nas akcjach na pomoc bezdomnym psom. Jest to proces długotrwały, wymagający zaangażowania wielu wolontariuszy i środków finansowych. Wszystkie nasze działania zmierzają do celu, którym jest znalezieniem psom nowych wspaniałych domów. Czasem udaje się to szybko, a czasem na upragnioną adopcję czekamy bardzo długo.

Dzięki Państwa wsparciu, a w szczególności środkom pozyskanym z 1 % podatku – psy, które od miesięcy pozostają pod naszą opieką mają gwarancję spędzania zimy w ciepłym i bezpiecznym miejscu. Nic jednak nie uszczęśliwia naszych bezdomniaków, tak jak własna rodzina i dom stały.

Gorąco polecamy adopcję psów, które obecnie znajdują się pod naszą kuratelą. Zapraszamy również do udziału w konkursie na świąteczne zdjęcie pupila (szczegółowe informacje o zasadach znajdują się w opisie konkursowego wydarzenia na naszym profilu 4DogSoS na Facebooku).

Niech biel padającego za oknem śniegu stanie się symbolem naszej jedności w szczerym i serdecznym podejściu do wszystkich istot żyjących – zarówno naszych domowych pupili, jak i tych które z różnych względów są bezdomne oraz zwierząt dzikich, wolno żyjących dla których zima i mróz jest także okresem szczególnym.

Źródło:
www.facebook.com/4DogSoS

©TELVINET 2008. All rights reserved.