X Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat”

/uploads/fd/09/fd090de1955b6d339aea62654aa4bb49/thumb-Logo_-_PWSZ_im._Witelona_w_Legnicy.jpg

14 listopada br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczną się przesłuchania solistów i zespołów, które będą rywalizować ze sobą o laury zwycięstwa podczas X Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat”.

W tym roku na muzycznej scenie wystąpią, w kategorii soliści - Dominika Baran, Nikola Warda, Adrian Wojtków, Patrycja Kamola. Natomiast w kategorii zespoły – Światłovood, Kiedy próba, Inżynieria Środowiska, Mayoness, Semen, Gospel Wings, Ravioli, Przeciwziemia.

Ideą, która od wielu lat przyświeca Festiwalowi jest prezentacja talentu i możliwości wokalno-muzycznych środowiska akademickiego z Dolnego Śląska i okolic, choć ostatnimi laty pojawiają się również muzycy z odleglejszych części Polski. To tutaj w „Laboratorium Witelona” młodzi ludzie mają okazję do zaprezentowania studenckiej twórczości i stawiania pierwszych kroków na estradowej scenie.

Pierwszy dzień muzycznych zmagań rozpocznie się tuż po godzinie 15:00. Wówczas młodzi muzycy i wokaliści, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na estradowych scenach zaprezentują swoją twórczość. Przesłuchania zakończa się około 18:30. Następnie Jury Festiwalu wyłoni laureatów.

Drugiego dnia to jest 15 listopada odbędzie się natomiast uroczyste rozdanie nagród i koncert Gwiazdy Festiwalu, którą w tym roku jest Stanisław Soyka – wokalista jazzowy, skrzypek, pianista, gitarzysta i kompozytor, poeta.

Koncert odbędzie się godzinie 17:30 w budynku Centrum Konferencyjno-Widowiskowego  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Organizatorami przedsięwzięcia są Duszpasterstwo Akademickie „Ikona”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, oraz Legnickie Centrum Kultury.

Materiały: PWSZ im. Witelona w Legnicy

©TELVINET 2008. All rights reserved.