Witelon Music Night - „Sławek Dudar Project”

/uploads/b2/a8/b2a89b1ee85b7f856b74952e0f56055d/thumb-Witelon_Music_Night.JPG

Kolejny koncert z cyklu „Witelon Music Night” już 19 marca w Akademiku PWSZ im. Witelona w Legnicy. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.

 

Wstęp wolny.

 

Lider zespołu – Sławek Dudar – saksofonista z Wrocławia, znany był już legnickiej publiczności ze wcześniejszych koncertów. Tym razem jednak zaprosił do swojego składu wokalistkę Joannę Hendrich.

 

Joanna jest absolwentką teorii muzyki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Po studiach doktoranckich na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, studiowała wokalistykę jazzową na kierunku jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

Próbkę umiejętności wokalnych Joanny Hendrich można usłyszeć na kanale youtube, wpisując: Joanna Hendrich „Do What You Gotta Do”. Niektórzy twierdzą wręcz, że jej wykonanie utworu z repertuaru Niny Simone jest lepsze od oryginału.

 

Repertuar zespołu będzie obejmował własne kompozycje oparte na jazzie i eksperymentalne aranżacje muzyki klasycznej. Wszystko to inspirowane jest muzyką światową i Etno, podkreślone dodatkowo ciepłym brzmieniem saksofonu.

 

Podczas koncertu zespół zaprezentuje kilka utworów z materiału, który ukaże się na najnowszej płycie wrocławskiego saksofonisty. Będzie to już druga płyta w dorobku Sławka Dudara, której wydanie odbywa się przy wsparciu naszej Uczelni.

 

Mecenasem artystycznym pierwszej płyty pt. „Brand New Word” jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy.

 

 

 

Materiały: PWSZ im. Witelona w Legnicy

©TELVINET 2008. All rights reserved.